אלטער - מטבח ומשק אורבאני, מסעדה "כפרית" ברמת השרון

אלטער – מסעדה עם תפריט מאוד לא שגרתי - מנות קטנות ובחלקן טבעוניות, מומלץ לסעוד לפחות פעם אחת במסעדת אלטער – ולהרגיש שאכלת אוכל טעים במקום מיוחד. עוד ביקורות של מסעדות תמצאו כאן.


טיול אחרי קורונה, אלטער, שניצל חציל
טיול אחרי קורונה, אלטער, שניצל חציל

כתובת : סוקולוב 79, רמת השרון

טלפון : 077-724-2100

תפריט: תפריט משתנה בכל יום


*משק חקלאי בלב העיר, מטבח מבשל, מעדנייה, חנות יין ובית קפה

*מתוך הפייסבוק של אלטער.


נחמד לגוון את הביקורים שלנו במסעדות במקום שונה מהקונספט המוכר. אני מצרף את התפריט (שמשתנה מדי יום) כדי שתבינו במה מדובר. רוב המנות בתפריט צמחוניות, אבל יש גם כמה מנות דגים ובשר טלה.


המסעדה נמצאת על רחוב סוקולוב ברמה"ש, לפני התחלת העליה לקולנוע כוכב. המסעדה מחולקת למספר חלקים – לפני הכניסה מסוקולוב יש בר פתוח קטן, בכניסה יש חלל עם מספר שולחנות שמתחבר לחלק האחורי הסגור של המסעדה, שם יש גם מספר שולחנות. מהחלק האחורי יוצאת מרפסת דק פתוחה עם מספר שולחנות, ואחריה גינת הירק של המסעדה, שם מגדלים לפחות חלק מהירקות שמוגשים בה.הזמנתי מקום למסעדה ביום שלישי. ביקשתי לשבת בפנים, אמרו שאפשר לשבת בשולחנות סלון נמוכים (ישיבה נמוכה). כשהתעקשתי על שולחנות רגילים – אמרו שיחברו 2 שולחנות רגילים קטנים. כשהגענו הושיבו אותנו בחלל הכניסה למסעדה (שפונה לרחוב סוקולוב), וכשביקשנו הסכימו להעביר אותנו לשולחן בחלק האחורי הסגור של המסעדה, שפונה לגינה.

חנינו מול המסעדה ברחוב סוקולוב, אבל ראיתי שיש מגרש חניה חינמי ממש מאחורי המסעדה (כניסה מסביב). אפשר להגיע אליו גם דרך גינת המסעדה. השירות במסעדה טוב, יש צוות גדול ומבין, ויש מוסיקת רקע אמריקאית לא חזקה מדי. הקונספט של המסעדה מזכיר את הקונספט של מסעדת "אוזריה" (בשוק לוינסקי) – מנות קטנות, מעין "טאפאסים". המחירים לא זולים, אבל האיכות טובה, וניכר שמשתמשים בחומרי גלם טובים וטריים.

טיול אחרי קורונה, אלטער, ירוקים מהגינה שלנו
טיול אחרי קורונה, אלטער, ירוקים מהגינה שלנו

מה הזמנו לאכול?

מנות ראשונות:

לחם מחמצת – 18 שקל + 8 שקל טחינה

הלחם נאפה במקום. הוא מוגש בלי מטבלים. ביקשנו וקיבלנו שמן זית וטחינה (על הטחינה חוייבנו בעוד 8 שקל). הלחם בסדר, לא משהו מיוחד.


ירוקים מהגינה שלנו – 44 שקל - ראו תמונה

אשתי הזמינה את זה בתור "סלט ירקות", מאחר ואין בתפריט סלט ירקות. מקבלים מנה מאוד אסתטית (ראו תמונה) של ירקות ירוקים וטריים (מניח שמגינת המסעדה) חתוכים יפה.


פנים – 52 שקל – ראו תמונה

מדובר בכופתאות חומוס מטוגנות וטעימות, עם חתיכות בצל מטוגן. מנה בהחלט טובה, לא גדולה.


לוביה – 44 שקל

מקבלים מנה קטנה יחסית, עם מספר יחידות של לוביה על מצע אגוזי פקאן. הלוביה דומה לשעועית ירוקה ארוכה (לא היינו מודעים לזה מראש), ומגיעה ממש קשה. לא אהבנו.