ברצלונה - אחת הערים היפות באירופה

3 פעמים ביקרתי כבר בברצלונה, התפעלתי מה- לה סגרדה פמיליה, מזרקת הקסם בלילה ומפארק גואל, שטתי מנמל ברצלונה וטיפסתי ברגל להר היהודים אבל אין מילים לתאר שלושער של ליאו מסי. טיול אחרי קורונה מביא אליכם את ברצלונה בקצרה ומסי אחד.

מזרקת הקסם, ברצלונה
מזרקת הקסם, ברצלונה

רקע כללי בקצרה

ברצלונה היא העיר השנייה בגודלה בספרד והיא בירתה של חבל קטלוניה, העיר נוסדה במאה ה- 3 לפני הספירה, בברצלונה מתגוררים קרוב ל- 1.7 מיליון איש ובכל המטרופולין מתגוררים קרוב ל- 5 מיליון איש.

לברצלונה נמל מאוד גדול וחשוב שחוץ מהתרומה לתעשייה ממנה גם יוצאים להפלגות שייט תענוגות כמעט בכל החברות הגדולות כפי שאני עשיתי.


בשנת 1992 ברצלונה אירחה את המשחקים האולימפיים שם יעל ארד השיגה את המדליה האולימפית הראשונה של ישראל, לברצלונה קבוצות בענפי ספורט רבים שהמוכרת ביניהם היא קבוצת הכדורגל בה משחק ליאו מסי שנחשב הגדול בכל הזמנים, ברצלונה מזוהה גם עם האדריכל אנטוני גאודי שניתן להבחין ביצירותיו הרבות במהלך הסיורים בברצלונה, המפורסמת ביניהם היא הסגרדה פמיליה.איך מגיעים לברצלונה?

טיסה ישירה מישראל לברצלונה עורכת פחות מ- 4 שעות (3:45) והיא נוחתת בשדה התעופה הבינלאומי של העיר (El Prat de Llobregat). שדה התעופה מרוחק כ- 16.5 ק"מ מהעיר וניתן להגיע אליו ובחזרה בכמה דרכים שלוקחות כ- 20 דקות עד למרכז העיר (כיכר קטלוניה). החברות שטסות: אל-על, איבריה וארקיע.


להזמנת טיסות ומלונות בברצלונה והשוואת מחירים לחצו כאן


תחבורה בברצלונה

בברצלונה קל מאוד להתנייד לכן מי שמגיע לברצלונה בלבד אינו זקוק לרכב שכור במהלך שהותו בעיר.


משדה התעופה El Prat de Llobregat ניתן להגיע ברכבת RENFE לכיכר קטלוניה או כל תחנה אחרת ממנה תוכלו להגיע לכל נקודה בברצלונה ברכבת התחתית, הדבר אינו מסובך ואף מהיר.


ניתן לקחת משדה התעופה גם אוטובוס או מונית או להזמין "איסוף" כשקונים את כרטיס הטיסה.


לקניית כרטיס נסיעה בתחבורה כולל אטרקציות בברצלונה לחצו כאן


בתוך ברצלונה ישנה רשת תחבורה ציבורית מדהימה הכוללת רכבת תחתית, רכבת קלה ואוטובוסים. מומלץ לרכוש כרטיסיה ל- 10 נסיעות (ניתן להעברה בין משתמשים) זה מוזיל משמעותית את הנסיעה ואם אתם משפחה שלימה שהגיע לכמה ימים ניתן לרכוש כרטיסיה גדולה יותר או כרטיס ל- 3 ימים או שבוע (שלא ניתנים להעברה והם אישיים).

מפת הרכבת התחתית של ברצלונה
מפת הרכבת התחתית של ברצלונה

מה לראות בברצלונה?

בברצלונה ניתן לסייר גם ביום וגם בלילה ככה שמשעמם לא יהיה.


המון דברים יש לראות בברצלונה, מוזיאונים, ספורט, אדריכלות, חופי ים והמון קניות, לכן אביא לכאן רשימה חלקית רק הדברים שלא כדאי לפספס. נא לשים לב, כפי שאני כותב בחלק מהערים, ברצלונה מוצפת במהגרים שישמחו לשדוד אותכם לכן אם ניגשים אליכם ברחוב, מנסים למכור לכם מזכרות, פשוט מאוד לא ליצור קשר עין ולהתרחק, לא להגיב ולא לקחת מתנות חינם.


שווקי אוכל - המפורסם ביניהם לה בוקריה אך ישנם עוד 5 שווקי אוכל שעשיתי עליהם כתבה כאן.

לה רמבלה - הרחוב הראשי והמפורסם ביותר בברצלונה, רחוב מדרחוב עם חנויות ומסעדות רבות גם ביום וגם בלילה.

הנמל וחופי הים - כולל האקווריום שלא כדאי לפספס, ואזור השייט האולימפי.

הר היהודים - מומלץ לעלות ברכבל ולרדת רגלי דרך הגן הבוטאני והאיצטדיון האולימפי.

איצטדיון הכדורגל של ברצלונה הקאמפ נואו - לא לפספס את המוזיאון וכמובן להספיק לראות משחק עם מסי.

כיכר אספניה

מזרקת הקסם

שישה שווקי אוכל בברצלונה, לה בוקריה המפורסם ביותר
שישה שווקי אוכל בברצלונה, לה בוקריה המפורסם ביותר

הרובע הגוטי - הוא אחד האזורים המרהיבים של ברצלונה ראשיתו של הרובע הגותי במאות ה-14 וה-15, אך הוא נבנה על שכונה רומית עתיקה בשם בארסו/ברסינו (מכאן קבלה ברצלונה את שמה).

כנסיית סנטה מריה דל מר

הכיכר המלכותית Placa Reial

סגרדה פמיליה - אחת הכנסיות המדהימות ביותר בעולם. גם אם ראיתם קתדרלות שונות ורבות, בטיולים קודמים, אל תחמיצו את החוויה הזו.

שדרות גרסיה - אזור של קניות

פארק סיוטודלה

פארק השעשועים פורט אוונטורה - לא כדאי לפספס נמצא שעה נסיעה מחוץ לעיר

פארק גואל