גרינברג סאן - ביסטרו אסייתי עם אווירה נעימה

הביסטרו הותיק באזורי חן מתחפש למסעדה אסייאתית חדשה, עם תפריט אסיאתי מגוון וחדשני.

טיול אחרי קורונה, גרינברג סאן, צ'יראשי סלמון
טיול אחרי קורונה, גרינברג סאן, צ'יראשי סלמון

כתובת : אורי צבי גרינברג 25, תל אביב יפו

טלפון : 072-3929859

תפריט: לתפריט לחצו כאן


*גרינברג סאן הוא ביסטרו אסייתי השוכן בלב הצפון החדש, במיקום נגיש, מוקף פארק מקסים מלא בירוק ועם שפע של חניה. גרינברג, בבעלותו של היזם והמסעדן צביקי עשת ובשותפות השף אליאב גולדנברג, פועלת כבר שמונה שנים ומשמשת בית חם ללקוחות קבועים בשכונה ומחוצה לה.

*מתוך אתר הבית של גרינברג סאן.


גם השבוע חיפשנו מקום קרוב יחסית לביתנו. פרסמתי בעבר ביקורות על קפה גרינברג באזורי חן, בו ישבנו באחרונה ביולי האחרון, והזמנו ממנו take away בנובמבר האחרון. אשתי אכלה שם עם ביתי לפני כחודש, ואמרה שהמקום עבר שינוי קונספט, וכעת נקרא גרינברג סאן, ומגיש אוכל אסיאתי. כמו שטיים אאוט כותב : "הביסטרו הותיק מתחפש למסעדה אסייאתית" (זו גם הכותרת שלי). הבעלים נשאר אותם הבעלים - צביקי עשת, שהוא הבעלים של גרקו והפיצה והגלידריה הסמוכות באזורי חן.


אשתי וביתי אהבו את הקונספט החדש. אני חושב שבסך הכל הקונספט החדש נחמד, אם כי בהחלט יש מסעדות אסיאתיות בתל אביב שיותר אוטנטיות ו"שוות" ממנו.

טיול אחרי קורונה, גרינברג סאן, צ'יראשי טונה
טיול אחרי קורונה, גרינברג סאן, צ'יראשי טונה

אשתי הזמינה שולחן יומיים קודם. כשהגענו המקום לא היה מלא, ולמעשה – רק בחוץ ישבו סועדים. החלל הגדול בפנים היה ריק. מבחינת חניה אין בעיה גם אם אין מקום בחניה הצמודה למרכז הקניות שבו ממוקמת המסעדה – יש ממול איזור חניה גדול, שתמיד יש בו מקום פנוי.


בחלל הפנימי של המסעדה יש בר וגם מדפים עם מוצרי מעדניה, שכעת יותר באוריינטציה אסיאתית.

השירות בינוני. האוכל מגיע מהר, אבל לבקשות אחרות שביקשנו לקח די הרבה זמן עד שקיבלנו.


מה הזמנו לאכול?

פפאיה ואטריות זכוכית – 58 שקל

לחם גרינברג – 24 שקל

צ'יראשי סלמון – 62 שקל

צ'יראשי טונה 68 שקל

צ'יקן טנדורי – 76 שקל

נודלס בנקוק עם פרגית – 74 שקל

תה – 14 שקל

סה"כ (5 סועדים) – 384 שקל, לפני שירות.

טיול אחרי קורונה, גרינברג סאן, פפאיה ואטריות זכוכית
טיול אחרי קורונה, גרינברג סאן, פפאיה ואטריות זכוכית

כמויות האוכל סבירות. רף המחירים קצת גבוה מהממוצע (בזמנו כשהמקום פעל כביסטרו – הוא היה יותר יקר משמעותית מהממוצע).

את הסלט איטריות ופפאיה (גזר, עגבניות שרי, שעועית ירוקה, כוסברה, צ'ילי, נענע, בוטנים ורוטב סום טאם) ואת הלחם גרינברג הזמינה אשתי. לי הסלט לא היה טעים – מתוק מדי. לשאר בני המשפחה הסלט התאים. הלחם מגיע רבעים של לאפה דקה שאפויה במקום עם עשבי תיבול (ועם רוטב אסיאתי ליד) – טעים, אבל מנה די קטנה.

אני הזמנתי את הצ'יקן טנדורי. לא להתבלבל עם הטנדורי ההודי המפורסם. מדובר במנה אחרת, יותר קרובה לשווארמה פרגית (זה מצויין בתפריט). המנה מגיעה עם 4 חתיכות של לאפה דקה אפויה במקום (אותו לחם גרינברג שהזמנו), עם רוטב (צ'טני) עגבניות ויוגורט בצד. כמות הבשר בסדר, והוא עשוי היטב וטעים, עם הרבה בצל מטוגן ורוטב טעים, ועם עשבי תיבול טריים מעליו. אבל כמות הלאפה לא מספיקה לכל כמות הבשר, וחבל.

טיול אחרי קורונה, גרינברג סאן, לחם גרינברג
טיול אחרי קורונה, גרינברג סאן, לחם גרינברג

2 הילדים הגדולים שלי הזמינו צ'ראשי, שזה אורז קר כשמעליו ירקות ודגים (מה שנקרא במקומותינו "פוקי"). הבן הזמין פוקי סלמון (סשימי סלמון, אורז סושי, קמפיו, מלפפון, אבוקדו, אצות נורי, טמפורה פלקס וג'ינג'ר וואסבי ) והבת פוקי טונה (טרטר טונה, אורז סושי, טמפורה פלקס, טוביקו ירוק, אבוקדו, קמפיו, מלפפון, אצות וספייסי מיונז). בשניהם מקבלים את הדג קר ונא. הבן, שאוכל הרבה פוקי, אמר שהמנה קצת פחות טובה מהמקומות שמגישים רק את זה. זה מובן בעיני. הבן ביקש (וקיבל) רוטב, שלא מגיע כברירת מחדל עם המנה, וחבל.

הבן הצעיר שהזמין את הנודלס עם הפרגית (איטריות ביצים, נתחי פרגית, רוטב חלב קוקוס, כפיר ליים, גלנגל ובוקצוי. מוגש עם מלפפון ועלים ירוקים) היה מרוצה בסה"כ מהמנה, אם כי אמר שיש בה קצת יותר מדי חמאה. אני טעמתי מהמנה, ולא כל כך אהבתי את הטעם המודגש בה של המתוק והחריף, אם כי הרוטב מעניין.

מבחינת אוירה – הישיבה בחוץ נעימה, והאוכלוסיה בעיקרה מקומית וטובה, לא צעירה. בגרקו הסמוכה יש יותר אקשן ומוסיקה.

טיול אחרי קורונה, גרינברג סאן, נודלס בנקוק עם פרגית
טיול אחרי קורונה, גרינברג סאן, נודלס בנקוק עם פרגית

את הקפה והגלידה לקחנו בגלידריה הסמוכה לגרקו, ששיית כאמור לאותם בעלים. אני אוהב במיוחד שם את הקינוח ב