דרכון ירוק - התו הירוק

קישורים להורדת אפליקציית "רמזור" - דרכון ירוק בעמוד הבית, מחוסנים ומחלימים מקורונה יכולים להנפיק את התו הירוק. מי יכול לקבל את התו, באיזה אופן מנפיקים אותו ואילו פעילויות הוא מאפשר? כל הפרטים.


לכל הכתבות והעדכונים בנושא הקורונה היכנסו לכאן

לכל הכתבות והעדכונים בנושא הקורונה היכנסו לכאן

אתר פיקוד העורף


במסגרת המאבק בנגיף הקורונה ובמטרה לאפשר חזרה לשגרת חיים אחראית ומבוקרת בתקופה זו, מיום ראשון, 21.2.21, נפתחים מחדש עסקים ומקומות ציבוריים לכניסת מחוסנים ומחלימים בלבד. למקומות הללו ניתן להיכנס אך ורק בהצגת "התו הירוק", כלומר תעודת מחלים, או תעודת חיסון, או אישור זכאות לכך מטעם משרד הבריאות.

התו מאפשר למחזיקים בו להיכנס לעסקים, מוסדות ואירועים, שאינם פתוחים לקהל שאינו מחזיק בתו. הכניסה תתאפשר לאחר סריקת המסמך על ידי העסק, בצירוף תעודה מזהה. אדם שישהה ללא היתר במקום הפועל בתו ירוק ובעלי עסק שמכניס קהל ללא תו ירוק בניגוד להנחיות, צפויים לקנס. נכון לעכשיו ניתן לקבל את התו הירוק, רק במקרים הבאים: ● אנשים שהשלימו 2 מנות חיסון ועבר שבוע לפחות מתאריך השלמת המנה השנייה, בעלי תעודת חיסון בתוקף.

● מחלימים, בעלי תעודת החלמה, בין שאומתו כחולים בעת מחלתם ובין שקיבלו תוצאה חיובית בבדיקה סרולוגית (בדיקת נוגדנים).

בשלב זה, לא ניתן להיכנס למקומות שמחייבים תו ירוק לנבדקים לקורונה וכן לילדים מתחת לגיל 16 (למעט ילדים שהחלימו), מלבד לבית מלון ולמתחם אירוח.

אופן הנפקת התו הירוק

ניתן להנפיק את התו בשפות עברית, ערבית, רוסית ואנגלית, באחת מהדרכים הבאות: ● אתר משרד הבריאות - יש להיכנס לקישור הזה, להקליק על "הנפקת תעודות", לבחור "תו ירוק" ולהדפיס אותו.

יישמון (אפליקציית) רמזור של משרד הבריאות - לאחר הנפקת התו, ניתן להציג אותו באפליקציה, ללא צורך בהפקה מחדש.

מוקד טלפוני - ניתן לבקש לקבל את התו באי-מייל, בפקס או בדואר, באמצעות המענה הקולי של משרד הבריאות, בטלפון שמספרו 02-5082000. הדף יודפס על נייר ובתוכו יוטמע ברקוד.

מידע אודות התו הירוק

התו הירוק כולל את שמו של האדם שלגביו ניתן האישור, מספר זהות או מספר מזהה אחר, מועד פקיעת תוקף האישור ואמצעי לאימות האישור. התו הירוק הוא אישי, אינו כולל מידע רפואי ותקף למשך חצי שנה.

התו הירוק יינתן גם לעובדים זרים, תושבי חוץ, תיירים ואנשים שאינם מבוטחים בקופת חולים, בתנאי שיעמדו בדרישות להנפקת התו.

עסקים, מוסדות ואירועים שניתן להיכנס אליהם רק עם התו הירוק

אירועי תרבות וספורט - בהזמנה מראש, בישיבה בלבד, ללא הפסקות, ריקודים ואכילה במקום. עד 75% תפוסה, עד 300 אנשים במקום סגור ועד 500 אנשים במקום פתוח.

מכון כושר או סטודיו ובריכת שחייה - אדם לכל 7 מ"ר או עד 10 אנשים במבנה ועד 20 אנשים בשטח פתוח, המקל מביניהם. ניתן להיכנס למקום בתיאום מראש בלבד, תוך שמירה על מרחק של 2 מטרים מאנשים אחרים (למעט אם קיימת מחיצה), וללא שימוש בג'קוזי או בסאונה. מספר האנשים בבריכה - אדם לכל 6 מ"ר.

תערוכות - בהזמנה מראש. אדם לכל 7 מ"ר, עד 300 אנשים במקום סגור ועד 500 אנשים במקום פתוח.

מלונות, מתחמי הארחה וצימרים שמפעילים 6 יחידות אירוח ומעלה - ללא חדרי אוכל, ופתוחים גם לאירוח של ילדים עד גיל 16, שקיבלו תוצאה שלילית בבדיקת קורונה שבוצעה עד 48 שעות לפני ההגעה למלון.

אזורים שהוכרזו כאזור תיירות מיוחד ("איי תיירות") - ניתן להיכנס בהצגת תו ירוק או תעודת חיסון או תעודת החלמה, או בהצגת תוצאה שלילית בבדיקת קורונה שבוצעה עד 72 שעות לפני ההגעה. בקישור הזה.

בתי תפילה הבוחרים לפעול תחת התו הירוק - בתי תפילה שנרשמים מראש, יכולים לפעול לפי התו הירוק. כללי קבלת קהל - עד 50% תפוסה, עד 300 אנשים במקום סגור ועד 500 אנשים במקום פתוח.


דגשים לבעלי עסקים הפועלים בהתאם למתווה התו הירוק

● ניתן להכניס רק את מי שמציג טרם הכניסה, את אישור התו הירוק בצירוף הצגת תעודה מזהה, ובבית מלון גם תוצאת בדיקת קורונה שלילית לקטינים, אנשי צוות אוויר ואזרחים זרים.

● במקום הפועל בתיאום מראש יש ליידע את הלקוחות בעת ההזמנה בדבר חובת הצגת אישור תו ירוק טרם הכניסה למקום, ובבית מלון גם על חובת הצגת אישור על תוצאת בדיקה לקטינים, אנשי צוות אוויר ואזרחים זרים.

● עובדים במקום הפועל בהתאם לתו הירוק, לא מחוייבים להציג בכניסה אליו תו ירוק או תעודת חיסון או החלמה.

● מקום שיכול להיפתח לציבור באחת משתי הדרכים - או לקהל הרחב או למחזיקים בתו הירוק (כמו בית מלון ובית תפילה), ייפתח רק באחת מהדרכים. להנחיות המלאות למקומות העבודה וכללי קבלת קהל.

ההבדלים בין התו הירוק לתעודת חיסון ותעודת החלמה

התו הירוק הוא השם הרשמי לתעודה שמנפק משרד הבריאות למתחסנים ולמחלימים. התו מקנה למחזיק בו אישור כניסה לפעילויות, שמוגדרות בתקנות, אך אינו מקנה פטור מבידוד.

תעודת חיסון ניתנת לאנשים שהתחסנו בשתי מנות חיסון, וכוללת מידע בעברית ובאנגלית בפורמט בינלאומי לטובת הנוסעים לחו"ל, תעודת החלמה ניתנת לאנשים שהבריאו מהנגיף. תעודת חיסון ותעודת החלמה מקנות פטור מבידוד לאחר חשיפה לחולה מאומת או חזרה מחו"ל. בשלב זה, עד להנפקת התו הירוק, תעודת אלו משמשות אף הן לצורך כניסה למקומות שמחייבים הצגת תו ירוק.


טיול אחרי קורונה - דרכון ירוק