חבל זלצבורג באוסטריה, הרים מושלגים, אגמים ועיירות יפיפיות - טיול לכל המשפחה

את הטיול השני שלי לאוסטריה בחרתי לעשות לחבל זלצבורג, לאחר שאת הקודם עשיתי בטירול, הפעם המטרה היתה לשלב אותו עם מגבלות הקורונה, דבר שצלח מאוד יפה ואף עזר בכך שלא עמדנו אפילו בתור אחד לאורך כל הטיול.

להזמנת טיסות ומלונות לאוסטריה ולזלצבורג לחצו כאן.

טיול אחרי קורונה, האלשטאט, זלצבורג
טיול אחרי קורונה, האלשטאט, זלצבורג

הכנות לטיול

מפות ומידע:

לאחר שהחלטנו שאנחנו רוצים להגיע לזלצבורג והסביבה מתחילות ההכנות המוקדמות הכוללות קריאת חומר על האזור, הרשמה לקבוצות בפייסבוק של אותם האזורים ובניית מפה בגוגל מפות.


כל פוסט או מאמר שקראנו שהאטרקציה בו ניראתה כמתאימה לנו, דקרנו אותה על מפה (לפעמים צריך שתי דקירות, אחת לאטרקציה עצמה ואחת לחניה של האטרקציה הרי לשם אנחנו אמורים להגיע).


על מסמך וורד כותבים על הנקודה הרלוונטית את המידע שהצטבר מהחיפוש שלה ברשת המידע כולל מחיר עדכני, שעות פתיחה ומגבלות של האתר (למשל סגור בימי גשם), כמובן לא לשכוח לציין אם הוא כלול בכרטיס אזורי או לא כדי לשעת בסופו של דבר האם כרטיס ההנחות האזורי כדאי או לא.


לבסוף לאחר עבודה רבה מגיעים למפה ומסמך וורד שדקורים עליו עשרות אטרקציות ואז מתחילים בסינון שלהם ובהתאמה אלינו, צריך לזכור, הטיול כולל כמה אנשים וצריך להתחשב בכולם מבחינת הכל, כושר ומגבלה גופנית, יכולות נהיגה, סיגריות, רעב וכו'.


את המפה שלי הכנתי עם צבעים לפי ימים, לאחר שהורדתי נקודות מהמפה ומהמסך וורד, נישארו לי הנקודות בהם נבקר לפי הימים, כמו כן השארתי על המפה נקודות אלטרנטיביות למקרה של גשם, אתרים סגורים ועוד סיבות שקורות.


עכשיו אנחנו יודעים היכן נבקר ובאילו ימים, מה שעות הפתיחה וכמה תעלה לנו הכניסה לכל אתר, יש לשים לב, כשמתכננים זמני נסיעה יש להוסיף לכל נסיעה מאחר והאוסטרים אוהבים לתחזק את הכבישים שלהם ולכן ישנן המון עצירות או האטות בדרך.“במריה הילפר 76 ישנה דלת זכוכית סגורה עם אינטרקום, שארבתי לה יומיים כדי שתיפתח, לבסוף היא נפתחה והצלחתי להשתחל פנימה אל המבנים והרחבות ביניהם, בדירה מצד ימין, במעלה מדרגות מתעקל התגורר סבא שלי כילד קטן עד שעלה לארץ בגפו כדי להצטרף להגנה על הארץ, הצלחתי בכמה רגעים לחוות את ילדותו מלפני כ- 100 שנה, באותה הכניסה, וברחבת המשחקים בין הבתים.”


רכב

מאחר ואני הנהג ובאוסטריה יש המון עליות להרים ומשחקים עם המהירויות החלטתי שאני מעוניין ברכב אוטומט בלבד ושהוא חייב להיות סטשיין משפחתי בגלל שיש להכניס אליו 3 מזוודות גדולות, וזה בדיוק מה ששכרתי, קיבלתי סיאט לאונה שהייתי מאוד מרוצה ממנה, צריכת הדלק היתה טובה מאוד וגם נוחות הנהיגה ביחד עם מכשירי השיוט של הרכב.


בסופו של דבר שכרנו באוויס, מתוך וינה, עלה לנו 560€ ל- 8 ימים כולל כל הביטוחים וכולל עוד 40€ שהוספנו במקום על החלפת צמיגים במידת בצורך.


השירות היה אדיב ומהיר, הם יושבים ברחוב האוניברסיטה בחניון ביחד עם באדג'ט, קבלה ושיחרור של הרכב היו מהירים.


טיסות

בשל הקורונה וביטולים רבים של טיסות החלטתי לטוס רק בחברה ראשית (אוסטריאן איירליינס ואל על) בטיסות ישירות, ראיתי לאיזה חברה יש את השעות שנוחות לי ובחרתי טיסה, המחיר לא היה יקר עלה לנו 240$ כולל מזוודות וכולל ארוחה ובחירת מקום ביחד עם אפשרות לביטול והזזת יום הטיסה.


תהליך הצ'ק אין היה מהיר ומסודר ומיד קיבלנו את האישורים לטלפון שאין צורך להדפיסם. בנמל התעופה של אוסטריה כל הצ'ק אין היה די