צפון מזרח ארצות הברית - טיול של נופים מדהימים

מסלול מיוחד לטיול נופים וטבע אך גם טיול בערים מקסימות בצפון מזרח ארצות הברית, דרך טורונטו ומפלי הניאגרה ועד לוושינגטון. את הטיול הזה עשיתי פעמיים בכל פעם כשלושה שבועות וכאן אני כותב על הדברים שראיתי וממליץ בחום לראות.


מסלולים כאלו ואחרים אנחנו בונים ב"טיול אחרי קורונה" בהתאמה לכל צורך: טיול משפחות, בר-מצווה, טיול רומנטי ועוד.


הטיול בנוי ממסלול ארוך של שלושה שבועות וכן מי שאין לו מספיק זמן יכול לקצר אותו לאחר שבוע ולאחר שבועיים ולעשות מסלול קצר יותר.


ניו יורק בשקיעה
ניו יורק בשקיעה

במאמר אני כותב את המסלול והמקומות לראות, זוהי סקירה כללית על המסלול ואופיו וכמובן שכל אחד יבחר את המקומות שהוא ירצה להוסיף למסלול המתאימים לו, לכן גם לא כתבתי היכן מקומות הלינה, כל אחד ילון לפי הקצב והנוחות שלו, המסלול מתאים עד 21 ימים בקצב רגיל ולא מהיר במיוחד.

מי שאוהב יותר מסלולים עירוניים יכול להישאר בערים המופיעות במסלול יותר זמן ממה שאני עשיתי, אני אדם של נופים וטבע לכן החלטתי לקצר את השהות במרכזי ההרים ולהעדיף נסיעות בטבע.


כמובן שניתן להתאים את המסלול בהתאם להתרחשות: טיול משפחות, טיול בר-מצווה, טיול זוגי רומנטי ועוד.

טיול אחרי קורונה - צפון מזרח ארצות הברית
טיול אחרי קורונה - צפון מזרח ארצות הברית

“את הנסיעות העדפתי לעשות בכבישים הצדדים ולא הראשיים ומידי פעם עליתי עליהם כדי לקצר לוחות זמנים, נכון שבכבישים הצדדים הנסיעה היא איטית יותר אך רואים יותר את הטבע והנופים, יותר פסטוראלי ופחות צפוף.”


הכנות לטיול

בחלק הראשון של הטיול אנחנו עוברים בניו אינגלנד שהוא אזור גיאוגרפי בצפון מזרח ארצות הברית המכיל 6 מדינות: וורמונט, מיין, מסצ'וסטס, ניו המפשיר, קונטיקט ורוד איילנד. מבין הערים המפורסמות באזור הזה נמצאת בוסטון שנחשבת למרכז העסקים והתרבותי של האזור הזה, החלק הזה של המסלול אורכו 4-7 ימים תלוי כמה רוצים להישאר בכל מקום.

לאחר מכן נעבור בצפון מדינת ניו יורק, נחצה את הגבול לקנדה ונחזור דרך פנסילבניה, מערב וירג'יניה, ורג'יניה, מרילנד ודרך ביו ג'רזי בחזרה לניו יורק.

את המסלולים עשיתי פעם אחת בתקופת החגים בחודש אוקטובר ופעם שניה בפסח, בחרתי בתקופות אלו בשל הנוחות ללקיחת חופשות ממקום העבודה (בשנים שהחגים יוצאים באמצע השבוע אז חודש שלם של טיול יכול להסתכם בפחות מ- 10 ימי חופשה) וגם בשל מזג האויר הנעים מאוד, המחירים הזולים של מקומות הלינה, ותורים קצרים בכל המקומות.

את הנסיעות העדפתי לעשות בכבישים הצדדים ולא הראשיים ומידי פעם עליתי עליהם כדי לקצר לוחות זמנים, נכון שבכבישים הצדדים הנסיעה היא איטית יותר אך רואים יותר את הטבע והנופים, יותר פסטוראלי ופחות צפוף.

טיול אחרי קורונה - נאוטילוס - הצוללת הגרעינית הראשונה, סיור ראשון שלי בצוללת
טיול אחרי קורונה - נאוטילוס - הצוללת הגרעינית הראשונה

לאחר הנחיתה בניו יורק אוספים את הרכב ששכרנו ויוצאים לדרך, כמובן שאת הוויז הטענתי כבר במקומות של היום הראשון והשני וככה כל ערב כשהגענו למוטל עברתי על המקומות של היום הבא כדי לא להתעסק עם ההקלדה בנהיגה. בטיול הראשון שעשיתי בשנת 1994 היה מעין וויז מנייר, קיבלתי ממסי חוברת ספירלה עם מפות (סטריפ תיק – אני חושב קראו לזה) וככל שמתקדמים בדרך מעבירים את המפה אחורה והדרך מתקדמת על המפה הבאה. מתחילים בנסיעה לכיוון קונטיקט על כביש מספר 1, בניגוד לכביש 95 הוא עובר יותר בין נופים ועיירות מקסימות, העצירה הראשונה היא בניו הייבן לאחר כשעתיים.