קפה פועה בשוק הפשפשים ביפו – מסעדה ידועה עם אוכל טעים באווירה "יפואית" אוטנטית.

שווה ללכת לאכול ב"פועה" ביום שישי בצהריים, לפני שהמוני הסועדים חוזרים להסתער על המקום, כמו שהיה בעבר, לפני הקורונה, עוד ביקורות של מסעדות תמצאו כאן.

קפה פועה, מנסף עם אורז, עם יוגורט בצד
קפה פועה, מנסף עם אורז, עם יוגורט בצד

כתובת : רבי יוחנן 8, תל אביב יפו

טלפון : 03-682-3821

תפריט: לתפריט לחצו כאן


*בלב שוק הפשפשים שוכנת "פועה", מסעדה-בית-קפה ייחודית שנפתחה בסוף שנת 1998. מסעדת פועה היא פינה מלאת קסם, שמורת טבע ותיקה ואהובה אשר בה אפשר לנשום אוויר ולנוח מהקצב של תל-אביב. המקום הינו ההוכחה לכך שאהבה, תודעת שירות ושיתוף פעולה בעשיית הטוב מאפשרים לכל אדם באשר הוא להופיע במלוא הדרו.

*מתוך אתר הבית של קפה פועה.


כבר די הרבה זמן שאנחנו מתכננים לאכול בקפה "פועה", בשוק הפשפשים ביפו. אכלנו שם כמה פעמים ארוחות צהריים משפחתיות בעבר, גם עם ההורים, ותמיד יצאנו מרוצים. לקחתי לשם בעבר גם אורח מחו"ל, שגם יצא מרוצה.


המסעדה לא מאפשרת להזמין מקום מראש בימי שישי, וחבל. כשהתקשרתי לשאול באמצע השבוע אמרו לי שבתקופה האחרונה יש פחות לחץ סועדים במסעדה, כנראה בעקבות הפרעות שהיו ביפו לפני מספר שבועות. זו הסיבה שפחות חששנו מתורים הפעם.


קפה פועה, טחינה אדומה
קפה פועה, טחינה אדומה

מזג האויר היה חמים, לא חם מדי. חניה קשה למצוא באיזו, אז הורדתי את האישה והילדים ליד המסעדה, ונסעתי לחנות בחניה הגדולה של נמל יפו. החניה הזו עדיין חינמית, אבל בקרוב היא תהיה בתשלום, לא של אחוזת החוף. מהחניה למסעדה זו הליכה של כעשר דקות ברחובותיה היפים של יפו. דרך אגב – כל רחוב לואי פסטר, שהוא העליה מהחניה של הנמל עד לרחוב יפת ולמלון Jaffa – התמלא במסעדות ובתי קפה מקומיים. נראה די תיירותי, רק בלי תיירים...


ההשערה שלנו אכן התממשה, וכשאשתי והילדים הגיעו למסעדה (בסביבות אחת וחצי) – היו לפניהם רק 3 שולחנות קודמים. כשהגעתי למסעדה אחרי שהחניתי את הרכב – התיישבתי ישר לשולחן. קיבלנו שולחן בחוץ קרוב לכניסה למסעדה, ממש מול העוברים והשבים. כיום השולחנות בחוץ מתפרסים על איזור יותר גדול מבעבר, מאחר וממול בית הקפה יש מעדניה, ששייכת גם למסעדה.הכסאות במסעדה שונים משולחן לשולחן, שזה די נפוץ במסעדות השוק. זה יוצר אוירה לא פורמלית, "זרוקה" כזאת. את האוכל מקבלים בקעריות. התפריט לא השתנה לדעתי זמן רב, ורוב המנות שבו זכורות לי מפעמים קדמות שאכלנו במסעדה. השירות בסדר גמור, למרות העומס היחסי שהיה במקום. המלצר שלנו היה ממש נחמד, וגם צילם אותנו כשביקשנו. הוא גם דאג לעדכן אותנו שלא צריך להזמים לחם לחוד, כי מקבלים עם הסלט (ואפילו הציע להביא לנו עוד לחם כשנרצה). המחירים סבירים, די דומים למחירים בשאר מסעדות השוק. הכמויות בסדר גמור.


קפה פועה, סלט עדשים
קפה פועה, סלט עדשים

מה הזמנו לאכול?


סביצ'ה – 56 שקל – ראו תמונה

הבת היתה מרוצה מהסביצ'ה. אני אכלתי מהעגבניות שרי החתוכות (בכל מיני צבעים) – ממש טעימות.


טחינה אדומה (מגיע עם פיתה עירקית וטחינה) – 34 שקל – ראו תמונה

כל בני המשפחה היו מרוצים מהטחינה, שמגיעה עם הרבה פפריקה (אני אישית לא מתלהב מפפריקה בטחינה). כתוב בתפריט שזו "טחינה שכם", עם עגבניות חרוכות. הפיתה עירקית טריה וטעימה.


סלט עדשים (מגיע עם לחם דגנים) – 52 שקל – ראו תמונה

סלט עשיר וטעים, עם עדשים ירוקות, עגבניות חתוכות, בצל, צנונית, כוסברה, חמוציות וטחינה. הלחם שמקבלים איתו טעים מאוד.


כופתאות דלעת קארי עם אורז – 62 שקל – ראו תמונה

בני הצעיר היה מרוצה מהמנה. אני טעמתי ממנה - טעימה ומתקתקה (יש בה גם קרם קוקוס). האורז מגיע בצלוחית לחוד.


נתחי עוף בקארי עם אורז – 62 שקל

מנה זו נראית ממש זהה למנת כופתאות הדלעת בקארי, וגם הטעם מאוד דומה, רק עם עוף.


מנסף עם אורז, עם יוגורט בצד – 68 שקל – ראו תמונה.

אני הזמנתי את המנה הזו. קיבלתי קערת אורז ועליה פרורי בשר שחורים (כנראה מהבהרט שעליהם), עם צנוברים ושקדים קלויים מסביב. המנה טעימה. ביקשתי להחליף את הפטרוזיליה בקוסברה, וקיבלתי מה שביקשתי. היוגורט בצד בהחלט מוסיף למנה.


אמריקנו קר – 14 שקל


סה"כ ל-5 סועדים – 348 שקל

קפה פועה, כופתאות דלעת קארי עם אורז
קפה פועה, כופתאות דלעת