חוויה מאלפת - שייט סובב ים תיכון מערבי

מסלול השייט התחיל בברצלונה (ספרד) ועבר דרך הנמלים של נאפולי (איטליה), רומא (איטליה), ליבורנו (פירנצה-פיזה איטליה), קאן (צרפת), פאלמה דה מיורקה (ספרד) ובחזרה לברצלונה והכל בספינה של חברת נורוויג'ין אפיק NCL-EPIC.

טיול אחרי קורונה - NORWEGIAN EPIC נורוויג'ין אפיק
טיול אחרי קורונה - NORWEGIAN EPIC נורוויג'ין אפיק

חגיגות משותפות

השנה חגגתי 50 שנה ושני ילדי חוגגים בר מצווה (יש עוד ילד בן 18 שעסוק במבחני בגרות) לכן החלטתי לעשות משהו גדול שישאיר זיכרון עמוק אבל מצד שני שאוכל לעמוד בו מבחינה כלכלית כאב חד הורי, לכן לאחר המלצות רבות החלטתי לקחת את השייט סובב ים התיכון של נורוויג'ין אפיק גם בשל העובדה שאוכל לעשות לבד דברים במקום לשלם עליהם ובכך להוזיל עלויות.

בהתחלה בחרתי חדר ללא מרפסת (כדי להוזיל עלויות) אך סוכנת הנסיעות הנהדרת (בלחיצה על הלינק) שכנעה אותי לקחת חדר עם מרפסת בעלות לא גבוהה בכלל ובכך אני מודה לה מאוד. החבילה שנתנה לי לשלושה אנשים כולל טיסות לברצלונה וכולל לילה בברצלונה (שזה מאוד חשוב כדי להגיע רגוע לטיסה) וכולל 3 העברות (משדה התעופה למלון, מהמלון לנמל ומהנמל לשדה התעופה) עלתה 4,281$ שזה 1,427$ לאדם כולל 100$ לבזבוזים על הספינה.

כמו כן החלטתי כי בחזרה אקח טיסת קונקשיין דרך רומא של כמה שעות טובות (בפועל יצא 10 שעות) כדי להישאר על הספינה בנמל של רומא (ולהיות כמעט לבד) ובפועל לעשות את רומא בדרך חזרה (בפועל התכנון הזה הצליח יפה מאוד).

אז ישבתי וקראתי המלצות על מסלולים, שאלתי שאלות וקיבלתי תשובות וכך בניתי לי מספר מסלולים שאוכל לעשות אותם לבד אבל גם לשנות במידת הצורך, הבעיה היחידה שהיתה לאורך כל הטיול זה שהטכנולוגיה קרסה בזמן אמת והסים לא עבד לכן הייתי צריך להשתמש ביותר מסלולים מודפסים (דבר שדווקא הטיול הזה לא עשיתי טוב כי בטיולים הקודמים הטכנולוגיה עבדה מצויין והבנתי שניתן לסמוך עליה).


"בדרך חזרה הילדים אמרו שכדי שיוכלו להתרגל בבית נעשה את זה בהדרגה וביום הראשון נאכל רק 9 ארוחות וככה נלך ונפחית עד לשלוש ארוחות ביום"


יום שבת טיסה לברצלונה דרך רומא

הקונקשיין עבד מצויין אבל שעה וחצי המתנה זה קצת גבולי לכן לדעתי שעתיים, שעתיים וחצי של המתנה זה יהיה נהדר.

להשוואת טיסות ומלונות בברצלונה ליחצו כאן

טיול אחרי קורונה - KAYAK, להשוואת טיסות ומלונות

הגענו למלון רמבלאס שנמצא על שדרות הרמבלאס, מלון טוב, ארוחת בוקר סבירה אבל לא צריך יותר מזה. מאחר וכבר היינו בברצלונה כולנו כדי לראות את פסטיבל ה- MSN (מסי, סוארס, ניימר, אני מזכיר כי מדובר בארבעה גברים) אז השלמנו חוסרים ועלינו להר הטיבידאבו, יש אפשרות לעלות בשלושה כלי תחבורה שונים אך ניתן גם לעלות באוטובוס ישיר (טיביבאס) שיוצא מכיכר קטלוניה בעלות של 3€ לאדם לכל צד. בטיבידאבו יש תצפית נהדרת על ברצלונה וקתדרלה יפה וכמובן פארק שעשועים ישן אבל טוב. בחנות המידע לתיירים (בשדרות הראמבלאס) קניתי סים לשיחות בכל אירופה אך לצערי התברר שהוא לא עבד (השלמתי חוסרים בזמן הטיולים וההתחברות לוויפיי פתוח).

לפני העזיבה אורזים בתיק הגב את הדברים הנחוצים לנו לשהייה בבריכות של האוניה אבל ללא המזוודות שיגיעו מאוחר יותר


טיבידאבו
טיבידאבו

מסלול השייט

יום ראשון הגעה לנמל

ביקשנו מהעברה לבוא ולאסוף אותנו מוקדם והגענו לנמל, כמה שמדמיינים מה זה ספינה גדולה, לא מצליחים לדמיין את הגודל שלה, הדבר הכי יפה זה שלידה עמדה גם הסימפוני ככה שבבת אחת אתה רואה שתי מפלצות שגורמות לך לחייך.